Kopya Başı Anlaşma

KOPYA BAŞI ANLAŞMA NASIL UYGULANIR?

Kopya başı anlaşma; bir kopya ve yazdırma için sabit ücretle yapılan anlaşma demektir.

Kopya başı anlaşma genel olarak üç şekilde yapılmaktadır:

  • Satın aldığınız bir makineye işletim maliyetlerini kapsayacak şekilde yapılan anlaşma şekli.

  • Satın alma yerine, kiraladığınız makine ve işletim maliyetleri dahil edilerek yapılan anlaşma şekli.

  • Satın almak yerine,kiralanan makine için aylık sabit kira bedeli ve işletim maliyetlerini içine alacak şekilde yapılan anlaşma şeklidir.

Bu anlaşma şekillerini biraz daha açarsak;

1.kopya başı anlaşma şeklinde, müşteri makineyi satın almıştır veya satın alır.Ancak aldıktan sonraki işletim ile ilgili maliyetleri devam edeceğinden bu maliyetlerinin kopya/baskı birim fiyatı şeklinde uzun yılları (2 yıl,3 yıl,4 yıl 5 yıl) kapsayacak şekilde sabitlenmesidir. Bu durumda müşteri ,sadece alacağı hizmeti ve bunun karşılığında ödeyeceği maliyeti bilmektedir. Gizli, sürpriz maliyetlerden kurtulmakta, satın alma için harcanan zaman,yazışma,telefon giderlerinden,birden çok faturalardan,prosedürlerden kurtulmakta ayda sadece bir fatura işlemi yapmaktadır. Bu anlaşmaya göre,fotokopi ve yazıcının düzgün çalışması için gerekli her türlü tüketim malzemesi(toner,drum,developer v.s.),her türlü yedek parça ile yapılan servis ve bakım giderleri Ekin Ltd. Şti. tarafından ücretsiz karşılanır.

2.kopya başı anlaşma şeklinde, kiralamış olduğunuz makine ile yeni bir makine yatırımı yapmıyorsunuz. Makine alımı için ödenecek bedel işletme içinde kalmaktadır.Bu şekilde müşterinin aylık kopya/baskı adeti tespit edilerek ihtiyaca uygun çözüm bulunur. Bunun üzerinden yatırım ve işletim maliyeti hesaplanır. Makine mülkiyeti Ekin Ltd.Şti.de kalmak üzere görüşme sonucu anlaşılan süre içinde,makinenin her türlü tüketim malzemesi(toner,drum,developer v.s.),yedek parçaları ile yapılacak servis ve bakım giderleri Ekin Ltd. Şti. tarafından karşılanır. Bu anlaşma şekli ile müşteri,makine yatırım maliyetinden kurtulma yanında işletim maliyetlerini de bütün sürpriz ve gizli maliyetlerden uzak,uzun yılların maliyetini baştan bilebilir.

3.kopya başı anlaşma şekli 2.şekle benzemekle birlikte,makineden gelen maliyetin genel işletim maliyetlerinden ayrılarak makine için aylık sabit bir bedel(kira) ödenmesi,diğer işletim giderlerinin de 1.ve 2. Madde de anlatıldığı şekilde bütün işletim giderlerinin sabit bir fiyatla ödenmesi anlaşmasıdır. Buna göre müşteri,makine yatırımı yerine aylık sabit kira öder.Ayrıca,kullandığı kadar kopya/baskı bedeli öder. Bütün bu anlaşma şekillerinde maliyetler makineye,aylık yapılan kopya/baskı adetlerine göre değişkenlik gösterir.Genel olarak kopya/baskı miktarı arttıkça kopya başı maliyeti düşmektedir.

Bu konuda detaylı bilgi edinmeniz için Ekin Ltd. Şti. aradığınızda ilgili personelimiz sizlere yardımcı olacaktır. Bu anlatılan kopya başı anlaşma şekillerinden birisini tercih ettiğinizde,yapılacak anlaşma ile her ayın sonunda alınacak kopya/baskı adetleri ile sözleşmede yazılı bedelin çarpımı ile elde edilecek tutar fatura edilir. Bu fatura;anlaşma gereği ,ay içinde müşteriye sunulan her türlü tüketim malzemeleri,her türlü yedek parça ile yapılan servis ve bakım giderlerinin sınırsız kullanım karşılığıdır.
 

ekin@ekin.com.tr

Hemen Destek Numaraları
 
Duyurular & Haberler
30.AVRUPA ALLERJİ VE İMMÜNOLOJİ KONGRESİNİ TAMAMLADIK ( 06 – 15 HAZİRAN 2011 )(İKM)
...
DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI TOPLANTISI'NI TAMAMLADIK ( 02 – 03 HAZİRAN 2011 ) CONRAD OTEL
...
AVRUPA HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLARI KONFERANSI'NI TAMAMLADIK ( 30 MAYIS – 03 HAZİRAN 2011 ) CONRAD OTEL
...
CEPİC CENTRE OF TEHE PİCTURE İNDUSTRY TAMAMLADIK ( 18 MAYIS 2011 ) HALİÇ KONGRE MERKEZİ
...
MC DANILS TANITIM GÜNLERİ ( 14 – 17 MAYIS 2011 ) SİWWİS OTEL'DE TAMAMLANDI
...
 
 
Arama

 
Ana Sayfa  |  Kurumsal  |  Ürünler  |  Hizmetlerimiz  |  Kongre Hizmetleri  |  Sarf Malzeme  |  Destek  |  Bize Ulaşın
Ekin İnşaat Sanayi Pazarlama ve Tic. Ltd. Şti. ©2011 - Tüm Hakları Saklıdır
Fotokopi Satışı Fotokopi Servisi Fotokopi Kiralama Renkli Fotokopi Yazıcı Satışı Yazıcı Servisi Yazıcı Kiralama Renkli Yazıcı Faks Satışı Faks Servisi Toner Satışı Toner Dolumu Kartuş Satışı Kartuş Dolumu Sarf Malzamalari Teknik Malzeme Kongre